Kontakt

BESÖKS- & POSTADRESS

Europaportens Skolor
Eric Perssons Väg 10 B
217 62 Malmö

Rektor – skola
Magdalena Fredriksson tel. 0709-61 92 21
magdalena.fredriksson@europaporten.nu

Biträdande rektor – skola
David Persson tel. 0763 – 92 47 04 
david.persson@europaporten.nu

Rektor – förskola
Magdalena Fredriksson tel. 0709-61 92 21
magdalena.fredriksson@europaporten.nu

Biträdande rektor – förskola
Marisela Benkus tel. 0721 – 50 28 29
marisela.benkus@europaporten.nu

Fritidsansvarig
David Persson tel. 0763 – 92 47 04
david.persson@europaporten.nu
Morgan Wedelin
morgan.wedelin@europaporten.nu

Skolbibliotekarie
Olha Lundgren
olha.lundgren@europaporten.nu

Skolsköterska
Sarah Senya – 0709 – 88 39 23 (måndagar och tisdagar)
sarah.senya@europaporten.nu

Administratör (Frågor om ansökan och kö)
Kristina Gray tel. 0709 – 88 39 25
kgray@europaporten.nu

IT-ansvarig
Fredrik Zadig tel. 0730 – 55 75 12
fredrik.zadig@europaporten.nu

TELEFON – AVDELNINGAR

Fritids (F-2): 0709 – 88 39 20
Fritids (3-6): 0709 – 88 39 26
Norrgården: 0709 – 88 39 21
Sörgården: 0701 – 46 58 86
Mellangården: 0733 – 24 10 94
Lillgården: 0709 – 88 39 22

ÄGARE

Europaportens skolor AB
Styrelsens ordförande – Patrik Östling tel. 0761 – 36 17 99